Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Tyresö Trupp Cup

Varmt välkomna till 2018 års Tyresö Trupp Cup 23-25 november i Tyresöhallen


PM1, PM2, förträningstider, hallskiss, karta, regler, deltagarlista och bedömningsunderlag.

För 2018 gäller RegionFemman istället för RT3.


OBS! Om ni har 25 gymnaster i ert lag, fyll i två deltagarlistor


Vi önskar alla lag varmt välkomna till 2018 års tävling.
Eventuella frågor kontakta Anders Swalander 

Med vänliga hälsningar
Tyresögymnastiken
Resultat söndag 25 november, klass Trinntorp
2018-11-25 17:24
Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Trinntorp
Gren: Hopp

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 Nacka GF Svart 2,0 1,9 7,10 11,00
 2 Tyresögymnastiken RM M2 2,0 1,7 6,90 10,60
 3 Tumba Gymnastik TG 45 2,0 1,7 6,60 10,30
 4 Huddinge GF TTY Grön 1,9 1,7 6,40 10,00
 5 Nacka GF Lila  1,7 1,7 6,40 9,80
 6 GT Vikingarna 1,6 1,7 5,90 9,20
 7 Gripsholmsgymnasterna Gripsmalm 1,7 1,6 3,80 7,10



------------------------------------------------------------------------------------

Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Trinntorp
Gren: Fristående

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 Nacka Gymnastik Lila 3,8 2,0 8,4 14,2
 2 Nacka Gymnastik Svart 3,6 2,0 7,7 13,3
 3 Huddinge GF Grön 3,7 2,0 7,3 13,0
 4 Tyresögymnastiken RM M2 3,4 2,0 7,4 12,8
 5 Tumba Gymnastik TG45 3,4 2,0 7,3 12,7
6 Huddinge GF Grön lag A 3,5 2,0 7,0 12,5
 7 Tyresögymnastiken S2 röd 3,1 2,0 7,3 12,4
 8 Nacka GF Vit 3,5 2,0 6,7 12,2
 9 Tyresögymnastiken S2 blå 3,6 2,0 6,2 11,8
 10 GT Vikingarna  3,4 1,0 7,1 11,5
 11 GT Vikingarna röd 3,2 1,0 7,2 11,4
 12 GT Vikingarna blå 3,0 1,0 6,7 10,7



---------------------------------------------------------

Generalprotokoll
Klass: Trinntorp
Gren: Matta/tumbling

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 Tumba Gymnastik TG 45 2,0 2,0 6,8 10,80
 2 Huddinge GF TTY Grön 2,0 2,0 6,7 10,70
 3 Nacka GF F2 Svart 2,0 1,8 6,8 10,60
 3 Tyresögymnastiken RM M2  2,0 2,0 6,6 10,60
 5 Nacka Gf F2 Lila 2,0 1,8 6,1 9,90
 6 GT Vikingarna 1,8 1,9 6,1 9,80
 7 Gripsholmsgymnasterna Gripsmalm 0 0,8 2,0 2,80



Resultat söndag 25 november, klass Brevik 5
2018-11-25 16:39
Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Brevik 5
Gren: Hopp

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 Tyresögymnastiken Kameleonterna 2,0 4,0 5,9 11,9
 2 GK Värmdö MT8 1,8 3,5 6,4 11,7
 3 SOL GF Joker 2,0 4,0 5,6 11,6
 4 Tumba Gymnastik Eldflammorna 2,0 3,5 5,8 11,3
 4 SOL GF Kung 2,0 4,0 5,3 11,3
 6 GT Vikingarna Blå 1,6 4,0 4,4 10,0
 7 Gt Vikingarna Röd 2,0 4,0 3,4 9,4
 8 Gripsholmsgymnasterna Lejonen 2,0 3,5 3,4 8,9
 9 Gripsholmsgymnasterna Gripsmalm 1,6 3,0 4,1 8,7


-------------------------------------------------------------------------------

Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Brevik 5
Gren: Fristående

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 GK Värmdö MT8 3,3 1,8 7,5 12,60
 2 SOL GF MT1 Kung 3,3 2,0 6,45 11,75
 3 Tyresögymnastiken Kameleonterna 3,5 1,8 6,4 11,70
 4 Tumba Gymnastik Eldflammorna 3,0 1,6 5,8 10,40
 5 GT Vikingarna Blå 2,9 1,6 5,0 9,50
 6 Gt Vikingarna Röd 2,8 1,6 4,5 8,90



----------------------------------------------------------------------------------

Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Brevik 5
Gren: Matta/tumbling

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 GT Vikingarna Blå 2,0 4,0 7,4 13,40
 2 GK Värmdö MT8 2,0 4,0 7,3 13,30
 3 Tyresögymnastiken Kameleonterna 2,0 4,0 7,2 13,20
 3 GT Vikingarna Röd 2,0 4,0 7,2 13,20
 5 Tumba Gymnastik Eldflammorna 2,0 4,0 6,85 12,85
 6 Gripsholm Lejonen 2,0 4,0 5,8 11,80
 6 SOL GF MT 1 Joker 2,0 4,0 5,8 11,80
 8 SOL GF MT1 Kung 2,0 4,0 4,6 10,60
 9 Gripsholmsgymnasterna Gripsmalm 2,0 4,0 4,5 10,50

Resultat Söndag 25 November, Brevik 4 Flickor/Mix
2018-11-25 12:14
Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Brevik 4 Flickor/Mix
Gren: Hopp

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 Tyresögymnastiken RT Bas 1,9 4,0 5,40 11,30
 2 Waxholmsgymnastikförening Trupp Axis 2,0 4,0 5,25 11,25
 3 GT Vikingarna Svart 1,7 4,0 5,15 10,85
 4 GT Vikingarna Vit 1,8 3,8 5,20 10,80
 5 Tumba Gymnastik Eldopalerna 2,0 4,0 4,60 10,60
 6 Sol GF FT2 - Dam 1,5 3,8 5,0 10,30
 7 Sol GF FT2 - Knekt 2,0 4,0 3,80 9,80
 8 Gripsholmsgymnasterna Hjortarna 1,8 4,0 3,80 9,10


------------------

Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Brevik 4 Flickor/Mix
Gren: Fristående

Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 Sol GF FT2 - Dam 3,2 1,8 6,50 11,50
 2 Tyresögymnastiken RT Bas 3,2 2,0 6,0 11,20
 3 Sol GF FT2 - Ess 3,1 1,8 5,90 10,80
 3 Sol Gf FT2 - Knekt 3,1 1,8 5,80 10,80
 5 GT Vikingarna Vit 2,8 2,0 5,20 10,00
 6 GT Vikingarna Svart 2,8 2,0 4,80 9,60


------------------

Generalprotokoll Tyresö Trupp Cup
Klass: Brevik 4 Flickor/Mix
Gren: Tumbling

 Plats Lagnamn C-poäng D-poäng E-poäng Totalt
 1 GT Vikingarna Vit 2,0 4,0 7,10 13,10
 2 GT Vikingarna Svart 2,0 4,0 6,70 12,70
 3 Sol GF FT2 - Dam 2,0 4,0 6,10 12,10
 4 Sol GF FT2 - Knekt 2,0 4,0 5,90 11,90
 5 Tumba Gymnastik Eldopalerna 2,0 4,0 5,75 11,75
 6 Waxholmsgymnastikförening Trupp Axis 2,0 3,8 5,75 11,55
 7 Tyresögymnastiken RT Bas 2,0 4,0 4,95 10,95
 8 Gripsholmsgymnasterna Hjortarna 1,8 3,8 4,80 10,40


 
Mer om oss
Sponsorer och samarbeten
Bingo Avesta